Wypożyczalnia Międzybiblioteczna

ul. F. Tarczyńskiego 1
70-387 Szczecin
tel. (91) 444-23-61
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Godziny otwarcia:

poniedziałek-piątek:
sobota:
 9:00 - 15:00*
nieczynne

* stała przerwa wakacyjna (lipiec-sierpień)

 Dla Czytelników

Na zamówienie pracowników US, studentów ostatniego roku studiów licencjackich (I st.), studentów studiów magisterskich (II st.), studentów studiów doktoranckich (III st.). Wypożyczalnia Międzybiblioteczna sprowadza z bibliotek krajowych (spoza Szczecina) materiały biblioteczne lub ich reprodukcje (kserokopie, mikrofilmy, mikrofisze). Reprodukcje są płatne wg cennika danej biblioteki.


Z bibliotek krajowych sprowadza się wyłącznie materiały, których brak w bibliotekach szczecińskich. Czytelnicy składają zamówienia elektronicznie, logując się na swoje konto biblioteczne (przez OPAC) lub meilowo na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. albo też osobiście, wypełniając tradycyjny rewers.

 

2

Z materiałów sprowadzonych przez Wypożyczalnię Międzybiblioteczną można korzystać wyłącznie w Czytelni Biblioteki Głównej.

 

Dla Bibliotek

Wypożyczalnia Międzybiblioteczna wypożycza zbiory Biblioteki Głównej US do innych bibliotek krajowych. Ze zbiorów wypożyczalni książki wypożyczane są wg regulaminu na 2 tygodnie (krótkoterminowe) lub 1 miesiąc (długoterminowe). Z uwagi na dużą ilość czytelń wydziałowych o wypożyczeniu zbiorów czytelni decyduje kierownik danej biblioteki wydziałowej. Odbitki kserograficzne i skany są bezpłatne.

Zamówienia składa się na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Nie wypożycza się:

1) książek wydanych przed 1945 rokiem

2) kolekcji z Oddziału Zbiorów Specjalnych

3) wydawnictw ze zbiorów podręcznych i prezencyjnych

4) gazet i czasopism